Das Alphabetisierungs-Museum, Korca

Durrës – Mbarësi dhe suksese përgjatë vitit të ri shkollor

Të dashur nxënës e mësues, prindër! Ju uroj mbarësi e suksese përgjatë vitit të ri shkollor 2014 – 2015! Ju garantoj se do të jemi pranë jush në të gjitha problematikat që do të kalojë shkolla durrsake, me besimin se do të edukoheni si qytetarë të denje dhe do të arrini rezultatet që dëshironi. Në…

2014.09.02.00001

Durrës – Partia Demokratike denoncon nivelin në rritje të kriminalitetit

Partia Demokratike  –  Dega e Durrësit Deklaratë për Shtyp  –  14.09.2014   Dega e Partisë Demokratike në Durrës denoncon nivelin në rritje të kriminalitet. Tashmë, me të drejtë, mund të themi se siguria e qytetarëve në Durrës është në ditët e saj më të këqija. I riu, që pak ditë më parë u plagos rëndë,…

2014.08.29.0001

Durrës – Partia Demokratike denoncon keqmenaxhimin e plazhit nga Bashkia

Partia Demokratike Dega Durrës ka denoncuar mënyrën se si Bashkia e Durrësit dhe qeveria keqmenaxhuan sezonin turistik dhe plazhin e qytetit, i cili është edhe plazhi më i madh i vendit. Një grup të rinjsh aktivistë të Partisë Demokratike në Durrës kaluan përgjatë bregdetit, të shoqëruar nga mediat, dhe sollën në vemendjen e të gjithëve…

27.08.2014.002

Durrës – PD dënon mungesën e transparencën për punimet në sheshin qëndror

Partia Demokratike  –  Dega e Durrësit Deklaratë për Shtyp  –  27.08.2014   PD Durrës dënon mungesën e transparencën për punimet në shesh dhe mbështet çdo iniciative qytetare për mbrojtjen e imazhit të qytetit   Dega e Partisë Demokratike në Durrës denoncon mungesën e plotë të transparencës për vendimarrje të rëndësishme, që lidhen me të ardhmen e…

Zgjedhjet 2013 – Ne jemi ndryshimi! Përpara!

Kjo është lista e kandidatëve për deputetë të Qarkut të Durrësit: 1. Eduard Halimi 2. Igli Cara 3. Albana Vokshi 4. Gent Strazimiri 5. Oerd Bylykbashi 6. Osman Metalla 7. Vullnet Topalli 8. Lufter Xhuveli 9. Kseanela Myderrizi 10. Zamir Ramadani 11. Merita Bakiu 12. Arian Dedei 13. Mirlinda Çeka Partia Demokratike tashmë ka nisur…

P1232391

Drejtuesit e PD në Durrës u urojnë Pashkët besimtarëve ortodoksë

Deputetët Eduard Halimi dhe Igli Cara, shoqëruar edhe nga Armand Teliti, kryetari i Këshillit të Qarkut të Durrësit, dhe prefekti Genc Juka, kanë uruar besimtarët e krishterë ortodoksë për festën e Pashkëve. Ministri i drejtësisë Halimi dhe deputeti Cara, që është edhe kryetari i degës së Partisë Demokratike në Durrës, shprehën urimet e tyre gjatë…

P1110610

Programi i PD, programi i Shqipërisë së zhvilluar dhe i rritjes së mirëqenies

Kryeministri Berisha: Unë jam këtu para jush për t’ju premtuar kryetarëve tuaj, për t’u dhënë fjalën se qeveria do të mbështesë çdo projekt për një urbanizim të shkëlqyer të këtyre zonave… Ne do të bëjmë gjithçka të mbështesim fermerët,  të mbështesim bizneset në këto zona, do të bëjmë gjithçka të nxisim punësimin gjithnjë e më…