Të rejat e fundit

2014.08.29.0001

Durrës – Partia Demokratike denoncon keqmenaxhimin e plazhit nga Bashkia

Partia Demokratike Dega Durrës ka denoncuar mënyrën se si Bashkia e Durrësit dhe qeveria keqmenaxhuan sezonin turistik dhe plazhin e qytetit, i cili është edhe plazhi më i madh i vendit. Një grup të rinjsh aktivistë të Partisë Demokratike në Durrës kaluan përgjatë bregdetit, të shoqëruar nga mediat, dhe sollën në vemendjen e të gjithëve…

27.08.2014.002

Durrës – PD dënon mungesën e transparencën për punimet në sheshin qëndror

Partia Demokratike  -  Dega e Durrësit Deklaratë për Shtyp  -  27.08.2014   PD Durrës dënon mungesën e transparencën për punimet në shesh dhe mbështet çdo iniciative qytetare për mbrojtjen e imazhit të qytetit   Dega e Partisë Demokratike në Durrës denoncon mungesën e plotë të transparencës për vendimarrje të rëndësishme, që lidhen me të ardhmen e…

P1232391

Drejtuesit e PD në Durrës u urojnë Pashkët besimtarëve ortodoksë

Deputetët Eduard Halimi dhe Igli Cara, shoqëruar edhe nga Armand Teliti, kryetari i Këshillit të Qarkut të Durrësit, dhe prefekti Genc Juka, kanë uruar besimtarët e krishterë ortodoksë për festën e Pashkëve. Ministri i drejtësisë Halimi dhe deputeti Cara, që është edhe kryetari i degës së Partisë Demokratike në Durrës, shprehën urimet e tyre gjatë…

P1110610

Programi i PD, programi i Shqipërisë së zhvilluar dhe i rritjes së mirëqenies

Kryeministri Berisha: Unë jam këtu para jush për t’ju premtuar kryetarëve tuaj, për t’u dhënë fjalën se qeveria do të mbështesë çdo projekt për një urbanizim të shkëlqyer të këtyre zonave… Ne do të bëjmë gjithçka të mbështesim fermerët,  të mbështesim bizneset në këto zona, do të bëjmë gjithçka të nxisim punësimin gjithnjë e më…

P1110616

Mikrokredi dhe grante për nxitjen biznesit të grave dhe krijimin e vendeve të punës

Kryeministri Berisha: Rezulton të paktën 40 deri në 60 përqind, që bizneset e vogla në Durrës paguajnë më shumë se në Tiranë dhe ky është absolutisht një spekulim i mirëfilltë i autoriteteve vendore, i cili vjen në shkelje flagrante të ligjit… Çdo qindarkë që bashkitë ju marrin bizneseve të vogla jashtë normave ligjore, është grabitje…

Aktivitetet e ardhshme


  Deklarata

  2014.08.29.0001

  Durrës – Partia Demokratike denoncon keqmenaxhimin e plazhit nga Bashkia

  Partia Demokratike Dega Durrës ka denoncuar mënyrën se si Bashkia e Durrësit dhe qeveria keqmenaxhuan sezonin turistik dhe plazhin e qytetit, i cili është edhe plazhi më i madh i vendit. Një grup të rinjsh aktivistë të Partisë Demokratike në Durrës kaluan përgjatë bregdetit, të shoqëruar nga mediat, dhe sollën në vemendjen e të gjithëve…


  Njoftime

  zgjedhja-teliti

  Armand Teliti zgjidhet kryetari i ri i Këshillit të Qarkut

  Këshilli i Qarkut të Durrësit zgjodhi Armand Telitin si kryetarin e tij të ri, pas dorëheqjes së Eglantina Begteshit, e cila doli në pension. Gjithsesi, ajo do të vazhdojë të mbetet anëtare e Këshillit të Qarkut të Durrësit deri në fund të këtij mandati. Kandidatura e Armand Telitit u propozua nga grupi i këshilltarëve të…


  Zgjedhje 2013

  Zgjedhjet 2013 – Ne jemi ndryshimi! Përpara!

  Kjo është lista e kandidatëve për deputetë të Qarkut të Durrësit: 1. Eduard Halimi 2. Igli Cara 3. Albana Vokshi 4. Gent Strazimiri 5. Oerd Bylykbashi 6. Osman Metalla 7. Vullnet Topalli 8. Lufter Xhuveli 9. Kseanela Myderrizi 10. Zamir Ramadani 11. Merita Bakiu 12. Arian Dedei 13. Mirlinda Çeka Partia Demokratike tashmë ka nisur…